Par Baltijas valstīm

Baltijas jūras krastā ir trīs slēpti dārgakmeņi – Latvija, Lietuva un Igaunija. Gandrīz 50 % Baltijas valstu teritorijas aizņem meži, neskaitāms daudzums ezeru un upes. Valstis atrodas ērtā stratēģiskā vietā un kalpo par ES, Ziemeļvalstu, Krievijas, NVS un Āzijas valstu krustojumu.

Neskatoties uz to, ka Baltijas valstu teritorijās ir septiņas dziļūdens neaizsalstošās ostas, četras starptautiskās lidostas un atīstīts dzelzceļu tīkls, šeit tiks izveidots lielākais reģionālais infrastruktūras projekts pēdējā gadsimta laikā – Rail Baltica. Šis projekts ir paredzēts kā ātrgaitas dzelzceļa savienojums, lai nodrošinātu pasažieru un nepārtrauktas kravas plūsmas dienvidu-ziemeļu virzienā, lielākoties balstoties uz Varšava – Helsinki ceļa. Līdz 2025.gadam ir drošs laiks, lai piedalītos reģiona pārkārtošanā un iesaitītos strauji augošajā ekonomikā.

Baltijas valstis atzinīgi vērtē investoru interesi un iesaisti galvenajos uzņēmējdarbības segmentos – biroji, rūpniecība un mazumtirdzniecība, kur mijiedarbībā ar investoriem pastāvīgi atbalsta rūpniecības nozares paplašināšanos, eksportu un to pakalpjumus, palielinot tūrisma iespējas kā arī palielinot vietējo izaugsmi un patēriņu.

• Platība: 175 200 km2
• Iedzīvotāji: 6,1 milj
• Dzimtā valoda: latviešu, lietuviešu, igauņu
• Nacionālā valūta: eiro
• Laika josla: GMT + 2
• Starptautiskais numura kods: +371 (LV); +370 (LT); +372 (EE)
• Politiskā sistēma: republika; parlamentārā demokrātija
• ES, NATO, OECD, PTO biedri

Biznesa iespējas Baltijā

Mobilās komunikācijas un interneta lietojumprogrammas, kas ir radītas Baltijas valstīs ir vienas no visprogresīvākajām pasaulē. Baltijas valstis piedāvā izmaksu ziņā konkurētspējīgu, talantīgu darbaspēku, ko jau ir novērtējušas tādas vadošo nozaru kompānijas kā Ericsson, ABB, Kuehne + Nagel, Stora Enso, Symantec, Stoneridge, Vopak EOS, Deutsche Post DHLv, CABOT, Tele2 SSC, DnB bank ASA, Accenture, Circle K, C.T.CO, VISMAv , kuras ir atvērušas savus birojus tieši Baltijas valstīs. Pretstatā daudzām citām CEE lokācijām, Baltijas vadošajām pilsētām ir potenciāls augt un attīstīties, un labā ziņa, ka paralēli tam pastāv arī neatklātais potenciāls.

Pēc Pasaules bankas (the World Bank) 2016.gada datiem, Latvija, Lietuva un Igaunija (attiecīgi 14, 12 un 21 vieta  no 190 pozīcijām), tiek vērtētas kā vienas no top pilsētām, kas ir ērtas biznesa attīstīšanai (attiecīgi 14, 12 un 21 no 190, sākot ar 2016. gadu)

Lietuva

Lietuvas galvaspilsēta – Viļņa, ir pilnībā sevi attaisnojusi kā vienu no labākajiem galamērķiem kopīgam pakalpojumam un ārpakalpojumiem Centrālajā un Austrumeiropas reģionā. Viļņā jau ir pasaules biznesa līderu, piemēram, Barclays, Western Union, Nasdaq, Danske bankas apkalpošanas centri, kā arī lielākais Somijas nerūsējošā tērauda ražotājs Outokumpu un daudzi citi. 2017. gadā pastāvīgi izveidojot vairākus jaunus kopīgus servisa centrus un pastāvīgu ieinteresētību no labi zināmām starptautiskām kompānijām, rada optimistiskas prognozes par strauju uzņēmējdarbības pakalpojumu sektora attīstību Lietuvā.

Otra lielākā pilsēta Kauņa kļūst par populāru pilsētu un vienu no labākajām jaunattīstības valstīm Centrālajā un Austrumu Eiropā.

Saskaņā ar Invest Lietuvas datiem nozarē šobrīd strādā 13 000 speciālistu.

Igaunija

Igaunija lepojas ar peļņu orientētu un lietotājam draudzīgu uzņēmējdarbības vidi, piesaistot ievērojamu skaitu ārvalstu investoru un pasaulē daudz pazīstamu starptautisku kompāniju – Ericsson, ABB, Kuehne + Nagel, Stora Enso, Symantec, Stoneridge, Vopak EOS, Deutsche Post DHL un daudzi citas.

Investīciju veicinoša nodokļu sistēma, pārredzami un funkcionējoši tiesību akti, ekonomiskā brīvība, uzņēmējdarbības reitings, investīcijas uz vienu iedzīvotāju, rekordzems valsts parāds un zems korupcijas indekss – ir tikai dažas no uzņēmējdarbības priekšrocībām Igaunijā.

Igaunijas tuvums tās Ziemeļeiropas Skandināvijas kaimiņam Somijā visā gadā veicina pastāvīgi augstu tūrisma līmeni. Saskaņā ar Igaunijas Statistikas pārvaldes un Igaunijas Bankas datiem, 2016. gadā tūristi Igauniju apmeklēja sešus miljonus reizes, no kuriem vairāk nekā 3 miljoni vietējo un ārvalstu tūristu palika izmitināšanas iestādēs.

Latvija

Rīga ir lielākā Baltijas metropole, kurā ietilpst gandrīz 700 000 iedzīvotāju un papildu 370 000 galvaspilsētas apkārtnē. Tā ir kļuvusi par vietu, kas ir paredzēta tādiem lieliem uzņēmumiem kā CABOT, Tele2 SSC, DnB bank ASA, Accenture, Circle K, CTCO, VISMA un daudzi citi, iesaistoties apmēram 7800 darbinieku saskaņā ar datiem no 2017. gada maija. Tā kā tas ir tikai 1% no kopējā Rīgas iedzīvotāju skaita, pilsētai ir ievērojams potenciāls strauji attīstīties ne tikai salīdzinājumā ar lielākajām CAE reģiona pilsētām, bet arī pārējo divu Baltijas valstu galvaspilsētu kontekstā.

Papildu Rīgas priekšrocība ir tās starptautiskā lidosta – lielākā Baltijā. 2016. gadā lidosta apkalpoja 5,4 miljonus pasažieru – gandrīz pusi no kopējā pasažieru skaita Baltijas lidostās. Nacionālā aviokompānija AirBaltic piedāvā aptuveni 80 tiešā lidojuma savienojumus ar nozīmīgākajiem starptautiskajiem lidojumiem.