Pēc CBRE apkopotajiem datiem, kopējais investīciju apjoms Baltijas valstīs šī gada 3.ceturksnī bija 211.3 miljoni eiro. Ja salīdzina ar 2014. gada 3.ceturkšņa apjomu, tad tas šogad ir pieaudzis par 51%. Savukārt 2015. gada 3.ceturksnī kopējais investīcijas investīciju apjoms tika reģistrēts par 62% lielāks nekā šogad.

Šī gada trīs ceturkšņos komercīpašumos reģistrētais investīciju apjoms ir 565 miljoni eiro. Šogad prognozētais investīciju apjoms varētu būt par 40% mazāks nekā iepriekšējā gadā, kas bija rekorda gads investīciju ziņā.

Vislielākais investīciju apjoms komercīpašumos šī gada 3.ceturksnī ir reģistrēts Latvijā, kur kopējās investīcijas sasniedza 122.4 mlj eiro, tad seko Igaunija ar 72.2 mlj eiro un Lietuva ar 16.7 mlj eiro.

Visvairāk investīcijas tika ieguldītas tirdzniecības sektorā (47%), otrajā vietā atstājot viesnīcu un biroju sektoru (22% un 23%%), trešajā – industriālo sektoru (8%). Pavisam reģistrēti 14 darījumi, ar vidējo ienesīguma likmi 7.8% apmērā.

Lielākie investīciju komercīpašumi Baltijas valstīs, kas šī gada 3.ceturksnī nomainījuši īpašniekus:

Rīga: Domina Shopping, Upmalas biroji, Atrium Azur;

Tallina: Hilton Tallinn Park Hotel, G4S galvenais birojs, biroju ēka Scala City;

Viļņa: RIMI hipermārkets Ukmerges ielā u.c.

Par CBRE Group, Inc.

“CBRE Group”, (NYSE:CBG), Fortune 500 un S&P 500 uzņēmums ar galveno biroju Losandželosā, ir pasaulē lielākais komercīpašumu pakalpojumu sniedzējs un investīciju uzņēmums (pēc 2015. gada ienākumu rādītājiem). Uzņēmumā nodarbināti vairāk nekā 70,000 (neskaitot pārstāvniecības) darbinieku, un tam ir 400 biroji visā pasaulē, kas sniedz pakalpojumus nekustamā īpašuma īpašniekiem, investoriem un nomniekiem.

CBRE piedāvā stratēģiskās konsultācijas un veic īpašumu pārdošanas un nomas darījumus, sniedz korporatīvos pakalpojumus, īpašumu, telpu un projektu pārvaldību, investīciju pārvaldību, nekustamā īpašuma vērtēšanu, pētījumus un konsultācijas. Plašāka informācija par uzņēmumu: www.cbre.com un www.cbre.lv.

 

 

Lai iegūtu papildu informāciju par Jūsu interesējošiem jautājumiem, lūdzam sazināties ar:

 

Vineta Vigupe,

Analītikas un Konsultāciju pakalpojumu direktore

+(371) 29162408

vineta.vigupe@cbre.lv

www.cbre.lv

www.cbre.com